Kurumsal Anasayfa

İlkokul

REHBERLİK

       Çocuğun gelişimi incelendiğinde, yaşamın ilk yıllarında hızlı bir gelişme ve değişme içinde olduğu gözlenebilir. Bu nedenle, okul öncesi dönem ve bu dönemde uygulanacak eğitimin önemi bilim çevrelerince her geçen gün daha fazla vurgulanmaktadır. Özel Kipaş Eğitim Kurumları Rehberlik Bölümü, çalışmalarını "Koruyucu ve Gelişimsel Rehberlik" çatısı altında yapmaktadır. Yapılan rehberlik çalışmalarında, çocukların tüm gelişim alanlarının desteklenmesi amaçlanmaktadır. "Koruyucu ve Gelişimsel Rehberlik Modeli" sorunu değil, gelişimi temel alan bir anlayışı yansıtır. Birimimiz, öğrencilerimize ve ailelerine yönelik destekleyici ve önleyici çalışmalar yürütmektedir. Bu amaçla; öğrencilerimizi tanıma çalışmaları yapmakta, öğretmenlerimizin gözlemleri doğrultusunda değerlendirme ve yönlendirmelerde bulunmaktadır.

 

       Rehberlik bölümü olarak yaptığımız gözlemler, çocukların bireysel ve grup içindeki performanslarının objektif olarak değerlendirilmesine dayalıdır. Bu değerlendirmeler sonucunda çocukların gelişimlerinde en üst noktaya ulaşabilmeleri için bireysel çalışmalar da yapılmaktadır. Rehberlik bölümümüz, her çocuğun gelişimini objektif bir şekilde takip ederek gelişimlerinin önündeki engelleri ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Rehberlik bölümü uygulamaları, "Her çocuk özeldir." ilkesinden hareket eder. Amaç; temel alışkanlıklarını kazanmış, öz güveni gelişmiş, kendini ifade edebilen, sosyal beceri düzeyi yüksek, problem çözebilen bireyler yetiştirmektir.

 

       Çocuklarının gelişimlerini takip edebilmeleri adına anne ve babalarla veli görüşmeleri yapılmakta ve çocuktaki gelişimi kalıcı kılmak için önerilerde bulunulmaktadır.

Ortaokul

Fen ve Anadolu Liseleri

ANAOKULU FOTO GALERİ

VELİ GÖRÜŞLERİ

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon: 0 344 211 12 00

E-mail: info@kipasegitim.com.tr

Adres: Üngüt Mah. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulv. No. 115/A

Onikişubat / Kahramanmaraş

HIZLI MENÜ

Anasayfa

Kurumsal Anasayfa

2017 Özel Kipaş Eğitim Kurumları