Genel Tanıtım

Üngüt Mahallesi No:151/153 adresinde bulunan kampüs kentin batısında yer almaktadır. Her noktası mimari tasarım ürünü olan kampüste dıştan tuğlanın, betonun, yeşilin birlikteliği, içten renklerin ve ışığın uyumu okulumuzu bölgesinde örnek okullardan biri yapmıştır. 32.000 metre karelik alan üzerinde 23.000 metre kare kapalı alana sahip tesisler projelendirilmiştir. Bu oluşumda tüm öğeler çağdaş eğitimin hızına ve gerekliliklerine ayak uyduracak nitelikte planlanmıştır. Toplam 2800 kişinin bir arada yaşayabileceği kampüs bünyesinde, okullar kısmında

• 75 kişi kapasiteli müstakil anaokulu

• 750 kişi kapasiteli ilkokul

• 960 kişi kapasiteli ortaokul

• 1008 kişi kapasiteli lise kısmı bulunmaktadır.

 

Özel Kipaş Eğitim Kurumları, gerek sahip olduğu öğrenci kapasitesi, gerekse içerdiği tesislerin niteliği yönünden Kahramanmaraş ilinde örnek gösterilecek ölçekte bir eğitim tesisidir. Okulumuzda akademik eğitimin yanı sıra sosyal-kültürel-sportif etkinliklere de en geniş olanakları içeren çağdaş bir eğitim ve kültür ortamı sağlanmaktadır. Yeni nesillerin hayal dünyalarını, yaratıcılıklarını ve keşfetme duygularını geliştiren, yaşantıyı ve öğrenmeyi keyifli hale getiren çağdaş eğitim mekanları ile 21. yüzyıla yakışır bir eğitim hizmeti sunulmaktadır. Okulumuzda,

• 350 seyirci kapasiteli büyük spor salonu,

• 300 seyirci kapasiteli konferans salonu,

• İlk müdahalelerin yapılması için elverişli bir revir,

• 4 adet laboratuvar (Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji),

• 2 adet müzik atölyesi,

• 2  adet görsel sanatlar atölyesi

• 1 adet teknoloji ve tasarım atölyesi,

• 1 adet zeka oyunları atölyesi,

• Drama odaları,

• 1 adet İngilizce Dyned laboratuvarı,

• 4  adet İngilizce laboratuvarı,

• 1 adet basketbol, 2 adet futbol, 1 adet tenis sahası ,

• Zengin içerikli  kütüphane yer almaktadır.

 

Okul kampüsümüz bina içinde ve dışında yerleştirilmiş kameralarla 24 saat boyunca izlenmektedir. Okul kampüsümüze giriş tek bir noktadan güvenlik şirketinin denetiminde gerçekleşmektedir. Okulumuzda güvenlik zaafiyetine asla izin verilmemektedir.

Okulumuz, “Türkiye Deprem ve Afet İşlerinde Yapılacak Yapılara İlişkin Yönetmelik” e göre tasarlanmıştır.

 

Ana Mutfak ve Kantin İşletim Sistemi:

Kampüste yemek ve içecek ihtiyacı yemekhanemizde İSS şirketi tarafından hijyenik ortamlarda steril bir şekilde karşılanmaktadır. İSS, mikrobiyoloji laboratuvarı ile catering sektöründe bünyesinde laboratuvar bulunan tek firmadır. Ayrıca İSS gıda sektöründe bir ilke daha imza atarak TS 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemleri Belgesini alan ilk firma olmuştur.

 

     Okulumuzda yemek ihtiyacı merkez yemekhanemizde pişirilmek suretiyle ilgili yemekhanelerde karşılanmaktadır. Anaokulu müstakil binasındaki yemekhaneyi kullanmaktadır. Merkez yemekhaneyi ilkokul ve ortaokul, farklı saat uygulamasıyla ortaklaşa kullanmaktadır.    Lise bölümümüzün ise ayrı yemekhanesi mevcuttur.

 

Yemekler hem estetik hem de sağlık için porselen tabaklarda sunulmaktadır.  Anaokulu ve ilkokul 1, 2, 3. sınıfların yemekleri masalarına İSS elemanları tarafından servis edilirken okulun geri kalanı yemekhane hizmetinden self servis şeklinde yararlanmaktadır.

 

Okulumuzdaki kantinlerde de İSS kalitesinden ve hijyeninden vazgeçilmeyerek, kantinlerin işletmesi İSS firmasına verilmiştir. Kantinlerimiz işletilirken hem MEB Kantin Yönergesine hem de Kipaş Holding yönergesine uyulmaktadır. Çocuklarımızın sağlığı için zararlı olduğuna inanılan hiçbir ürün kantinlerimizde satışa sunulmamaktadır. Kantinlerimiz hem ürün kalitesi hem de ürün fiyatı açısından holding tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

 

Ayrıca kantinlerimizde ‘Kantinkart’ sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde, kantinlerimizde para yerine akıllı kartlar kullanılmaktadır. Öğrenciler belli periyotlarla akıllı kartlarına okulumuzun muhasebe bölümünden para yüklemek suretiyle akıllı kartlarını kantinlerde kullanılabilir hale getirmektedirler. Bu sistem sayesinde hijyenik olmayan para transferlerinin önüne geçilmiş ve kantinlerde bekleme süresi azalmıştır. Velilerimiz bu kartlar sayesinde çocuklarının okulda ne kadar para harcadığını, kantinden hangi ürünleri satın aldığını denetleme şansına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda eğer isterlerse çocuklarının kantinde harcayacağı paranın miktarını kantinkartlara koyacakları günlük limitlerle kısıtlayabilmektedirler.