Liselerimizden Haberler

Tartışmaya Devam Ediyoruz

Kipaş'ta Münazara Günleri

CERN

Tartışmaya Devam Ediyoruz

 Kipaş Fen ve Anadolu Liselerine panel günleri devam ediyor. Panel bir sözlü anlatım türüdür. Bir konuşmacı grubunun bir başkan yönetiminde ve topluluk karşısında bilimsel, sosyal, politik vs. bir konuyu tartışmasıdır.

Öğrencilerimiz yakın zamanda ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminden yola çıkarak darbe konusunu masaya yatırdılar. Ülkemizde yaşanan 1961,1971,1980 ve 15 Temmuz darbelerini tüm yönleriyle ele aldılar. Panel sonunda dinleyicilerin sorularını cevapladılar.

Kipaş'ta Münazara Günleri

Kipaş Fen ve Anadolu Lisesinde münazara günleri sınıf içi eleme karşılaşmaları heyecanla devam ediyor. 10. sınıf öğrencilerimiz Dil ve Anlatım dersi müfredatında yer alan Tartışma ünitesinde öğrendiklerini hayata geçiriyor. Münazaraya hazırlanan öğrencilerimiz, hayatta önemli bir yer olan tartışmayı ve fikirlerini savunmayı öğreniyorlar.

Kipaş Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz derslerde savundukları fikirleri ispatlamada kararlı olmanın önemi konusunda arkadaşlarıyla mücadele ederek öğreniyor.

Eğitimin Lider Aslanları CERN'de

       CERN'de yürütülen araştırmaların esas amacı maddenin yapısını ve maddeyi bir arada tutan kuvvetleri anlamaktır. İnsanlığın asırlardır yürüttüğü maddenin yapısını anlamak amaçlı büyük çabanın arenası bugün parçacık hızlandırıcılarıdır. Parçacık hızlandırıcılarında en yüksek enerjilere ve çarpışma sayılarına erişmek, çarpışmalardan çıkan çok sayıdaki parçacığı algılayabilmek, mevcut teknolojinin sınırlarını zorlamaktadır. CERN, temel bilim araştırmalarının yanında, yarının teknolojilerini geliştirmekte çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bizi sosyal medyadan da takip edin;

Kipaş Eğitim'den son haberler, resmi twitter, facebook, google+, youtube hesaplarında!

Copyright 2013 Özel Kipaş Eğitim Kurumları, Tüm Hakları Saklıdır.

Özel Kipaş Eğitim Kurumları Kipaş Holding kuruluşudur.

Üngüt Mahallesi No. 151 / 153 - Merkez/Kahramanmaraş

Tel.: 0 344 211 12 00 - Fax: 0 344 211 13 00