UYGULAMALI DERSLER

Kipaş Eğitim Kurumları Uygulamalı Dersler bölümü, öğrencilerimizi sanatsal, bedensel ve zihinsel açılardan geliştirerek ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi hedefler. Uygulamalı dersler bölümü beden eğitimi, müzik, görsel sanatlar ve teknoloji tasarım derslerinden oluşur.

BEDEN EĞİTİMİ

Beden eğitimi dersindeki hedefimiz, sporun duygusal zekanın gelişimini destekleyici yönünden faydalanarak öz güveni gelişmiş, kendini kontrol edebilen, sorunları çözebilen, saygılı, kurallara uymasını bilen, hedef koyabilen, rekabeti öğrenmiş bireyler yetiştirmektir.

Beden eğitimi derslerine paralel olarak çocuklarımız, yaşları ve sınıfları büyüdükçe, kişisel ve bedensel özelliklere göre çeşitli branşlara yönlendirilirler. Beden eğitimi derslerimizde öğrencilerimiz, açık ve kapalı spor alanlarıyla ve donanımlı ders araç gereçleriyle hem belirli disiplinleri öğrenmekte hem de eğlenmektedirler.

Okul takımlarımız; basketbol (genç yıldız-küçük) takımı, voleybol (yıldız-genç) takımı, kort tenisi (yıldız-küçük) takımı, masa tenisi (yıldız-genç) takımı, badminton (yıldız- genç) takımı, oryantiring (yıldız-küçük) ve satranç takımlarından oluşmaktadır.

Yıl içerisinde düzenli olarak gerçekleştirilen sosyal etkinlikler; sportif oyunlar, tenis, masa tenisi, voleybol, basketbol ve satrançtır. Gerçekleştirilen  sınıflar arası müsabakalarda (futbol, basketbol, voleybol) öğrencilerimiz dostça yarışma duygusunu, kazanma ve kaybetme heyecanını yaşarlar.

Dönemlik Bülten

Atatürk Köşesi