Dönemlik Bülten

Atatürk Köşesi

Okul Müdürümüzden

Mücahit DAĞDELEN

Ortaokul Yöneticisi

Eğitim yaşam boyu süren bir yolculuktur. Bu yolculuk sevgiyle başlar, sabırla yoğrulur ve insani değerlerle anlam kazanır. Özel Kipaş Ortaokulu kurumsal değerleri ve ilkeleri üzerine inşa ettiği sevgi odaklı eğitim anlayışıyla 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında eğitim yolculuğuna başlamış bir kurumdur. Bu tarihten itibaren sayısız başarılarla, ülkemizin en seçkin eğitim kurumları arasında yerini almıştır. Böyle bir kurumun parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Ortaokulumuz, öğrencilerin üretkenliklerini ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için onlara fırsatlar sunan, milli, manevi değerlerle harmanlanmış, çağdaş, modern bir eğitim kurumu olarak Türkiye’nin aydınlık geleceğine uzanmaktadır. Alanında uzman eğitim kadrosu, modern ve ferah fiziki yapısı, okul-öğrenci-veli işbirliği, sevgi odaklı eğitim anlayışı ortaokulumuzu sıcak bir eğitim yuvası yapmaktadır.

Okulumuz, geniş bahçesi, spor salonu, konferans salonu, zeka oyunları sınıfı,görsel sanatlar atölyesi, müzik sınıfı, satranç merkezleri, tenis kortu, basketbol sahaları,futbol sahası,akıllı tahta donanımlı teknolojik sınıfları,gelişmiş laboratuvarları,nezih yemekhanesi vb. birimleriyle öğrencilerimizin akademik ve sosyal becerilerini geliştirmeye hizmet etmektedir. Özetle, her anlamda en iyileri bir araya getirmeye çalışan okulumuz en iyi sonuçların da bu yöntemle elde edileceğine inanmaktadır.

Öğrenci merkezli bir eğitimi benimseyerek şekillendirdiğimiz eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin yaşam boyu öğrenmeyi bilen, öz güveni yüksek, lider nitelikli değerler olarak yetişmelerini sağlamaktadır.

Kipaşlı ruhuna sahip  ilkeli ,sorumluluk sahibi, araştıran, sorgulayan, üreten, milli ve manevi değerleri özümsemiş, kendine, ailesine ve insanlığa faydalı bir nesli yetiştirmek azmindeyiz. Biliyoruz ki  eğitim bir sevgi işidir, gönül işidir, ruh işidir.

Sevgi ve saygılarımla…