Dönemlik Bülten

Atatürk Köşesi

Sağlık

SAĞLIK

Kipaş Eğitim Kurumlarında öğrencilerimizin sağlıkla ilgili sorunlarında ilk müdahalelerini yapabilecek hemşiremiz bulunmaktadır. Revirimiz, herhangi bir sağlık probleminde öğrencilerimizin şikâyetlerine cevap verebilecek donanımdadır.

Sağlık ünitemiz, öğrencilerimizin sağlık durumlarının tespiti ve geliştirilmesi, çevre sağlığı, okul ortamından gelebilecek zararlara karşı önlem alınması, tedavi, acil müdahale, sevk ve yönlendirme alanlarında hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin periyodik sağlık taramalarını gerçekleştirmektedir. Velilerimize, çalışanlarımıza, bilgilendirmeye ve tutum - davranış değişikliği kazandırmaya yönelik sağlık eğitimleri vermektedir.

 

ÇOCUK HASTALIKLARI VE İLAÇ KULLANIMI

Öğrencilerimizde görülen sağlık sorunlarında ilk müdahale okulumuzda yapılmaktadır. Sağlık sorunu olan öğrencinin tedavisinde, aile tarafından bildirilen ve öğrencinin dosyasına işlenmiş, sağlıkla ilgili özel durumu göz önüne alınır. İlaç verilmesi gereken durumlarda veli ile iletişim kurularak öğrencinin kullanabileceği ilaç hakkında bilgi alınır.

Velinin, çocuğun düzenli kullanması gereken ilaçları (alerji ilaçları vs.) okula önceden bildirmesi gerekmektedir.