Dönemlik Bülten

Atatürk Köşesi

Servis

SERVİS

Öğrencilerimizin okula ulaşımını Kahramanmaraş Servisçiler Odasına bağlı servisler sağlamaktadır.

Öğrencilerimizin rahat ve güvenli bir yolculuk yapmaları okulumuzun en önemli kriterlerindendir. Servis araçlarımızın hepsinde çocukların güvenliği açısından hostes ve her öğrenci için emniyet kemeri bulunmaktadır. Ayrıca araçlar, ABS (kilitlenmeyi önleyici fren sistemi), EBD (elektronik fren güç dağılımı) özelliklerine sahiptir. Araçlarda görev yapan şoförler; MEB onaylı Autodrom Yol ve Sürüş Güvenliği Akademisi tarafından verilen, toplam altı saatlik Güvenli ve İleri Sürücülük Teknikleri Eğitimine tabi tutulmuşlardır. Hizmetin sağlıklı, güvenli ve verimli sağlanabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

• Araç şoförleri ve ilgili kişilerce, güzergahlar gezilerek tespitler yapılır.

• Çocuklarımızın servis kullanım hizmeti okulun açıldığı Pazartesi günü akşamı okul çıkışı ile başlayacaktır.

• Çocuklarımızın araca binip oturmalarından itibaren emniyet kemerlerini takmaları zorunluluğu daha önce sizler tarafından çocuklarımıza öğretilir ise, araçta bulunan rehber personelin emniyet kemeri takmak konusundaki yardımını çocuklarımızın geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz.

• Her sabah servis şoförünün belirttiği saatte servis biniş noktasında bulunmayan öğrenci için bekleme yapılmaksızın, güzergâha devam edilecektir. Çünkü okul servislerimizin en geç saat 08.30’da okula giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

• Günlük olarak farklı adreslere bırakılma veya farklı adreslerden alınma talepleri karşılanmayacaktır.

• Öğrencimizin, herhangi bir nedenle sabah servise binemeyecek olması halinde; araç şoförüne servis hareket saatinden en az 45 (kırk beş) dakika öncesinden haber vermeniz, servisi kullanmayacak olan öğrenci için araçta bulunan diğer öğrencilerin daha fazla seyahat etmeksizin okula ulaşımlarını sağlayacaktır.

• Öğrencinin akşam servise binmeme durumlarında velinin, okulu bilgilendirmesi gereklidir.

• Öğrencilerin, servis ile ulaşım esnasında yanında çeşitli yiyecek ve içecek maddelerini (şeker, çikolata, sakız, kola vb.) getirerek, seyir halindeki araçta yemesi bazı tehlikeli durumlar yaratabileceğini unutmayınız.

• Öğrencilerimizi servis aracında kavga etmemesi, kötü konuşmaması, arkadaşlarını ve sürücüyü rahatsız edici davranışlarda bulunmaması gerektiği konularında uyarmanız, onların daha keyifli seyahat etmelerine yardımcı olacaktır.

 

Çocuklarımız için gerekli hassasiyeti göstereceğiniz düşüncesindeyiz.